czwartek, 29 grudnia 2016

Yerba Mate      Yerba Mate to zmielone liście i łodygi ostrokrzewu paragwajskiego . Obecnie w wielu krajach możemy spotkać zapaleńców biegających z naparem ostrokrzewu na ulicach .  

      Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie wypróbowała czegoś co przykuło moją uwagę . 
Yerba ma właściwości pobudzające wiec wpływa na nasz organizm jak kawa tylko zdrowsza . Podnosi poziom dobrego cholesterolu i wspomaga odchudzanie . Działa przeciwzapalnie , przeciwnowotworowo i przeciwgrzybiczo . Jest bogata w wiele witamin takich jak witamina A , B1,B2,C,E i minerały m.in magnez i potas . 
Ale czy to co wyczytamy w internecie jest prawdą ? Otóż postaram się wam trochę przybliżyć trochę co z tego wszystkiego jest prawdą . 

Pobudza lepiej niż kawa ? 

- Myślę ,że tak . Kawa charakteryzuje się szybkim wzrostem cisnienia dzięki czemu jesteśmy pobudzenia ale również szybkim jego spadkiem . Yerba jest suszem który możemy zalewać po kilka razy więc kiedy wypijemy pierwszą 'dawke ' naparu cisnienie wzrośnie , jak zaczyna spadac my pijemy druga porcje naparu dzieki czemu ciśnienie jest caly w mniej wiecej jednym poziomie . 

 Wspomaga odchudzanie ? 
 
- Nie zauważylam spadku wagi ale nie pije jej wystarczająco dlugo zeby się o tym przekonać . Pobudza trawienie i jest moczopędna co sprawia ,że wypłukuje wodę nadmiar wody z organizmu . 

Pomaga się skoncentrować i zmniejsza poziom stresu ? 

- Tu mogę sie bardziej wypowiedzieć , bo zauważyłam efekty . Problemy z koncentracją miałam zawsze wiec to pierwsze co zauważylam , ze potrafię się bardziej skoncentrować niż przed piciem Yerby , w sytuacjach stresowych nie odczuwam ich tak bardzo . Podchodzę spokojniej do wszyskich stresujących wydarzeń . 

 JA WYBRAŁAM CERAMICZNE MATERO I FIRMĘ NATURAL VITALITY . DAJCIE ZNAĆ W KOMENTARZACH  JAKĄ FIRMĘ POLECACIE I JAKA YERBA NAJBARDZIEJ WAM SMAKUJE . 
DO NASTĘPNEGO <3 

Brak komentarzy: